بزرگترین مرجع دانلود فیلم و سریال

پنج فیلمی که باید قبل از اسکار تماشا کرد

 

 تاریخ برگزاری اسکار در حال نزدیک شدن است، به عبارت دیگر فرصت دیدن فیلم ها قبل از اسکار بسیار کم است.

“ببینید، زندگی همه ما خیلی شلوغ پلوغ شده و آنچنان وقتی برای خودمون و تفریحاتمون باقی نمونده، من متوجهم ولی فعلا برای شروع اون ۹ تا نامزد بهترین فیلم اسکار رو رها کنید تا لیستی از کمترین تعداد فیلم هایی که باید تماشا کنید رو به شما بگم!”

البته بدون شک تمام نامزد های اسکار امسال فیلم های فوق العاده ای هستن که ارزش وقت گذاشتن و تماشا کردن رو دارن و حتما باید در اولین فرصت ممکن آن ها را ببینید و خب البته که یک فیلم خوب به هر حال یک فیلم خوب است چه اسکار ببرد یا نبرد اما از آنجایی که بحث الان ما فرصت محدودی است که داریم در زیر لیستی از ۵ فیلم نامزد اسکار آورده شده تا قبل از اسکار آن ها را ببینید و یک اشراف کلی بر فضای اسکار امسال داشته باشید.
La La Land:
موارد نامزدی: بهترین فیلم، یهترین کارگردانی، بهترین بازیگر نقش اول مرد، بهترین بازیگر نقش اول زن، بهترین فیلنامه غیر اقتباسی، بهترین موسیقی متن، بهترین موسیقی، بهترین فیلم برداری، بهترین طراحی صحنه، بهترین طراحی لباس، بهترین تدوین فیلم، بهترین تدوین صدا، بهترین میکس صدا
اگر تا قبل از شب اسکار این فیلم را نبینید اشتباه بزرگی مرتکب شده اید. امسال فیلم La La Land نامزد دریافت ۱۴ جایزه اسکار شده و تا به اینجای کار به اعتقاد اکثر منتقدین سینما احتمالا بیشترین تعداد جوایز اسکار را نصیب خود می کند که از آن جمله می توان به جایزه بهترین فیلم، فیلم کارگردانی برای Damien Chazelle و بهترین نقش اول زن برای Emma Stone اشاره کرد.
به طور کلی کلمه La La Land را در این روز ها زیاد خواهید شنید و اگرچه در بعضی زمینه ها مثل طراحی لباس شانس بسیار کمی برای بردن جایزه دارد، به هر فیلمی است که موفقیت های زیادی را کسب می کند و شما می توانید جزو کسانی باشید که قبل از مراسم اسکار و بردن جوایز این فیلم را تماشا کرده باشید.
فیلم La La Land همچنان بر پرده سینما ها می باشد.

Moonlight:
موارد نامزدی: بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین نقش مکمل مرد، بهترین نقش مکمل زن، بهترین فیلمنامه اقتباسی، بهترین فیلم برداری، بهترین موسیقی متن، بهترین تدوین
یکی از بهترین فیلم های امسال بدون شک Moonlight است که در کنار فیلم La La Land از بیشترین بخت برای بردن جوایز اسکار برخوردار است که البته احتمالا نمی تواند در مورد جایزه بهترین فیلم خیلی مزاحم La La Land شود اما از بیشترین بخت برای بردن فیلمنامه اقتباسی و بهترین نقش مکمل مرد برای Mahershala Ali می باشد.
این فیلم همچنان بر پرده سینما است و از تاریخ ۱۴ فوریه پخش خانگی آن شروع می شود.

 

Manchester by the Sea:
موارد نامزدی: بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین بازیگر مرد، بهترین نقش مکمل زن، بهترین نقش مکمل مرد، بهترین فیلمنامه غیر اقتباسی
کاملا قابل پیش بینی است در مراسم اسکار امسال علی رغم نامزی در این تعداد جایزه اسکار ولی فیلم Manchester by the Sea هیچکدام از جوایز را نبرد که البته این مسئله باعث شرمساری است. درواقع می توان به جرئت گفت که این فیلم شایسته ترین فیلم امسال برای جایزه بهترین فیلم برداری است اما احتمالا داوران این جایزه را به فیلم La La Land بدهند.

 

Fences:
موارد نامزدی: بهترین فیلم، بهترین بازیگر مرد، بهترین نقش مکمل زن، بهترین فیلمنامه اقتباسی
بازی خارق العاده Denzel Washington در این فیلم اگرچه شاید از دید عده ای بهترین بازیگر مرد نباشد اما در کل از شانس بالایی برای دریافت این جایزه برخوردار است که در صورت بنده شدن این جایزه یکی از شش نفری خواهد شد که سه بار موفق به دریافت جایزه اسکار شده اند و البته پس از او Viola Davis ایستاده که او هم از شانس بسیار بالایی برای دریافت جایزه یهترین نقش مکمل زن برخوردار است. در کل شاید فیلم Fences نامزدی های بسیاری نیاورده باشد اما همین جوایز بهترین بازیگر نقش اول و مکمل زن بسیار با ارزشند.
 

 

Arrival:
موارد نامزدی: بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین فیلمنامه اقتباسی، بهترین فیلم برداری، بهترین طراحی صحنه، بهترین تدوین فیلم، بهترین تدوین صدا، بهترین میکس صدا
این فیلم تقریبا در اکثر زمینه ها با Moonlight رقابت می کند و با یکدیگر به طور مشترک نانزد دریافت جوایز شده اند.اتفاق جالبی که افتاده این است که معمولا آکادمی اسکار توجه کمی به فیلم های علمی تخیلی دارد اما امسال با نامزدی های فیلم Arrival این روند تغییر اساسی کرده است.
شانس این فیلم برای دریافت جوایز بهترین تدوین صدا، بهترین میکس صدا و بهترین تدوین فیلم بسیار بالاست. همچنین Bradford Young به اولین آفریقایی-آمریکایی تبدیل شده است که نامزد دریافت جایزه بهترین فیلم برداری می باشد.