بزرگترین مرجع دانلود فیلم و سریال

فیلم «Blade Runner 2049» درجه بندی سنی بزرگسال دارد

 

«دنیس ویلنوو» کارگردان آثاری چون «Prisoners»، «Sicario» و «Arrival» در تازه ترین اقدام سینمایی خود همان گونه که مطلع هستید در حال ادامه دادن فیلمی به نام «بلید رانر» می باشد که نخستین بار در سال 1982 توسط «ریدلی اسکات» ساخته شده بود. این فیلم در آن سال توانست گامی موثر در حوزه ی آثار علمی تخیلی به حساب آید و حالا بعد از گذشت سالیان بسیار، چهره های مطرحی چون «هریسون فورد»، «رایان گاسلینگ» و «جرد لتو» در کنار هم قرار گرفته اند تا عنوان مذکور را احیا نمایند. «بلید رانر 2049» فیلمی با سبک مشابه خواهد بود. استودیوی برادران وارنر با به کارگیری از تیم سازنده ای کاربلد گویا قصد دارد یکی از آثار بسیار خوش ساخت امسال را بسازد. این فیلم از موسیقی متنی بهره می برد که «یوهان یوهانسن» آن را به همراه «هانس زیمر» تدارک دیده اند. بسیاری از عوامل فیلم های قبلی کارگردان این فیلم مجدداً با وی همکاری داشته اند و سینما های آمریکا در تاریخ 6 اکتبر سال جاری میزبان این فیلم در سه قالب دو بعدی، سه بعدی و آیمکس سه بعدی خواهند بود.

تنها شک باقیمانده در رابطه با این فیلم درجه بندی سنی آن بود که بسیاری از منتقدان و مخاطبان نگرانش بودند و صبح امروز معلوم شد که این فیلم دارای درجه بندی سنی مخصوص بزرگسالان است. خشونت، سکانس های عاطفی و ساختار زبانی خشونت آمیز از جمله ویژگی های این نوع درجه بندی به حساب می آیند. فیلمی که اسکات در سال 1982 ساخته بود نیز دارای درجه بندی سنی R یا بزرگسال بود و همین مسئله انتظار ها را از فیلم جدید بالا برده بود. بسیاری از هواداران فیلم نگران این بودند که خاطرات شان از فیلم نخست با ساخته شدن فیلم جدید از بین برود ولی گویا کارگردان فیلم قول داده که به ریشه ها و شاخصه های اصلی فیلم نخست پایبند باشد.

بسیاری از بلاک باستر های امروزی چون فروش بالا را مد نظر دارند ساختاری را در سینما پیاده می کنند تا به فروش بسیار بالا دست یابند و فروش بالا به دست نمی آید مگر این که فیلم قابل تماشا توسط همه ی سنین باشد. کارگردان فیلم «بلید رانر 2049» با ساخت فیلمی که رده بندی سنی بزرگسال دارد توانسته از این مرحله عبور کند و نشان دهد فروش فیلم به عنوان هدف عوامل سازنده نخواهد بود و در نتیجه توجه و تمرکز بر روی جزئیات و عناصر فیلم افزایش می یابد. این امر باعث می شود اثر سینمایی به دست آمده بیشتر از آن که رنگ و بوی بلاک باستری داشته باشد، فیلمی هنری در ژانر خود به حساب آید. با مشاهده ی تاریخ اعلام شده برای پخش این فیلم متوجه می شویم که برادران وارنر بد شان نمی آید فیلم شان در چند شاخه ی اسکار یا جشنواره های دیگر نامزد کسب جایزه شوند.

«بلید رانر 2049» داستان خود را حدود 30 سال پس از اتفاقات فیلم نخست روایت خواهد کرد. برای ساخت این فیلم علمی تخیلی که مملو از سکانس های اکشن می باشد به گفته ی سازندگان فیلم از تکنیک کروماکی یا استفاده از پرده های سبز جهت ایجاد جلوه های ویژه استفاده نشده است و هر آن چه در فیلم می بینید واقعی خواهد بود.  14 مهرماه سال جاری منتظر اکران سینمایی این فیلم باشید.