Ölümcül Dövüş – Mortal Kombat 1995 | Film izle Seyret Sayfası
Ölümcül Dövüş – Mortal Kombat 1995
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
N/A IMDB Puanı 581 Görüntülenme

Ölümcül Dövüş – Mortal Kombat 1995

Zamanın en iyi ve popüler atari oyunlarından ve şimdinin de yine bilinen ve oynanan Playstation oyunlarından biri olan Mortal Kombat oyunu 1995 senesinde beyazperdeye uyarlanmıştı. 1995 senesine göre oldukça iyi bulunan Mortal Kombat, Türkçe isimle Ölümcül Dövüş filminin yönetmen koltuğunda oturan isimse Paul W.S. Anderson.

Mortal Kombat filminin senaryosunu beyazperdeye hazırlayan isim tek başına Kevin Droney olsa da senaryoya asıl katkı ünlü video oyununun yaratıcı isimlerinden Ed Boon ve John Tobias tarafından da yapılmış sayılıyor. 1995 yapımı ilk Mortal Kombat filmi olarak karşımıza çıkan filmde Lord Raiden karakterini Christopher Lambert canlandırıyor. Liu Kang karakterine Robin Shou, Johnny Cage karakterine Linden Ashby, Sonya ’ya Bridgette Wilson-Sampras ve Kitana ’ya ise Talisa Soto hayat veriyor. Ayrıca Sub-Zero, Scorpion, Shang Tsung gibi Mortal Kombat karakterleri dahil neredeyse tüm karakterleri filmde görüyoruz.

Mortal Kombat 1995 filminin konusuna göre farklı diyarlardan gelen en iyi dövüşçülerin birbirleriyle dövüşüp kazananların belirleneceği eski bir turnuva düzenlenir. Bu geleneksel turnuva için diyarların en iyilerinin de en iyileri bilinmeyen, gizemli bir adaya çağrılırlar. Turnuvanın amacına göreyse her diyarın en iyisi geldiği için yenilen tarafın diyarı yasal olarak işgal edilmiş sayılmaktadır. Bu durumda aslında herkes kendi diyarını korumak için savaşır. Turnuvada kazanan on kişi kaybedenlerin diyarına hakim olacaktır ve halihazırda dünya dışı savaşçılardan 9 tanesi yeryüzüne karşı olarak kazanmıştır. Bu durumda Lord Raiden ’ın onuncu olmak için elinden geleni yapması ve Dünya dışıların zafere ulaşmasını engellemesi gerekmektedir.

Mortal Kombat Türkçe Dublaj izleyicilere keyifli ve nostaljik bir seyir dileriz.
Tek Part FRAGMAN

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Mortal Kombat Legends: Scorpions Revenge

  Senaryo:

  Jeremy Adams, Ed Boon (based on the video games created by)
  youwin trsohbet geveze sohbet zurna sohbet kerizim sohbet